
В деяких джерелах Ви можете зустріти інформацію, що брусової будинок годі й конопатіть. Та й будівельники, що зводять Вам будинок, можуть сказати те ж саме. Вони пояснюють це тим, що на відміну від брусових в рублених будинках усушка і зсув деревини відбувається сильніше і інтенсивніше, з'являються щілини і нещільності, тому необхідно обов'язково проконопатити будову. А от удома, побудовані з профільованого бруса, практично не всідаються, так як деревина проходить попередню обробку. Давайте розберемося, як воно відбувається насправді при будівництві будинку з бруса своїми руками.
Брус природної вологості - відносно дешевий будівельний матеріал, за що користується популярністю в будівництві будинків економ-класу з подальшим утепленням і обробкою сайдингом. Навіть якщо Ви запросите найкращого зодчого, він не зможе звести будинок з такого бруса без щілин між вінцями і зазорів. Більш того, коли брус почне підсихати, а це неминуче, з'являться додаткові щілини, більш широкі, брус зменшиться в розмірах, його почне «викручувати». В результаті з'являться такі щілини, через які дерев'яна стіна втратить свої теплоізоляційні здібності. Щоб уникнути такого сумного кінця, стіни необхідно проконопатити не менше 3-х разів і ретельно утеплити.
профільований брус
Профільований брус був придуманий саме для того, щоб скоротити витрати і час на споруду дерев'яного будинку. Він проходить спеціальну обробку на виробництві, завдяки чому практично не всихає в процесі експлуатації, а також його сполуки шип-паз ідеально вивірені з точністю до міліметра. Брус прилягає одне до одного максимально щільно, а між вінцями укладається утеплювач 5 мм, який знаходиться між зачіпляються частинами. Незважаючи на запевнення продавця, будинок з профільованого бруса все ж всідається, так як брус остаточно стає на своє місце під вагою будови. До того ж, властивості деревини сильно залежать від регіону зростання, кліматичних умов та умов зберігання. Ніхто не може гарантувати, що абсолютно весь брус, який Ви придбали, однаково високої якості. В результаті переміщень будівлі брус може незначно зміщуватися, утеплювач зминатися. Навіть якщо після усадки чи не з'являться щілини, а такий варіант можливий, все одно ті зазори, які знаходяться в міжвінцовому просторі зовні і всередині будинку, накопичують вологу, а так як саме місце дуже затишне і вразливе, в ньому можуть утворюватися цвіль і гниль.
Конопатка брусового будинку необхідна для того, щоб ізолювати дерев'яні стіни, повністю заповнивши природним утеплювачем і ущільнивши зазори і щілини між брусом і в кутових з'єднаннях. Це гарантує герметичність, відсутність витоків тепла через стіни, протягів та обледеніння бруса зовні будівлі, яке відбувається, коли тепла пара через щілини виходить назовні і осідає мокрим інеєм на поверхні.

|