
Ручний спосіб виробництва зрубу дозволяє домогтися високої якості рубки. Це досягається за рахунок того, що при ручній обробці сокирою та іншими інструментами вдається максимально зберегти верхній захисний шар деревини. А це є гарантією довговічності колоди.
Також при цьому способі використовуються великі діаметри колод [від 26 до 40 см], що істотно покращує теплоізоляційні характеристики будинку і його зовнішню естетику.
Фронтони та внутрішні стіни робляться також з колод. Стіни будинку, як внутрішні, так і зовнішні, не вимагають подальшої облицювання, теплотехнічні характеристики зрубу дозволяють не використовувати додаткового утеплення. Просочування колод антисептиком дозволяє не тільки запобігти гниттю деревини, але і додати стінам бажаний колірний відтінок. Кожна колода ретельно підганяється до попереднього, в колодах робиться вертикальний пропив для зняття напруги та запобігання горизонтального розтріскування в процесі висихання зрубу. Оформляються отвори для вікон і дверей; в торцях прорізу пропилюється штроби для черепного бруска, до якого кріпляться дверні або віконні коробки. Торці стін обробляються і прикрашаються архітектурними зрізами. Нижній вінець має горизонтальну протескі; фронтони, слеги і коник протісують під форму покрівлі.
Після того як в зруб покладено останній вінець, проводиться торцювання кутів - вертикальна опиловка виступаючих торців колод. Відповідно до архітектурним проектом, торці колод можуть бути прикрашені архітектурними зрізами. Виготовлення архітектурних зрізів проводиться аналогічно виготовленню чашки. Архітектурні зрізи - часто вживаний прийом і для прикраси рубаних огорож терас і балконів, арок.
Виготовлення рубаних фронтонів аналогічно рубці стін. Крім звичайного з'єднання колод, під фронтон врізаються слеги і коник даху. При цьому чашки вирубуються тільки в колодах фронтону, оскільки і лати, і коник призначені для несення навантажень від ваги покрівлі. Рубка фронтону завершується похилій обпилюванням торців колод, зліг і коника даху за формою покрівлі.
Різьба - найдавніший спосіб прикраси виробів з деревини. Багато прийомів прикраси продовжують залишатися незмінними. Взявши їх за основу, сучасні майстри розвивають їх, знаходячи оригінальні рішення декоративного оздоблення. Традиційно дерев'яний зруб прикрашають досить обмеженим набором різьблених елементів, проте кожен елемент може бути по-своєму унікальним. В першу чергу різьбленням прийнято прикрашати вертикальні опорні стовпи, підтримуючі конструкції над балконами, верандами і терасами, оскільки вертикальний стовп округлого профілю без різьби виглядає громіздким і як би незакінченим.
Різьблені вітрові дошки та прічеліни не тільки прикрашають край даху, але і захищають виступаючі торці колод від дощу. Різьблення, яка застосовується для вітрових дощок і прічеліни, може бути наскрізний - імітує мереживо або просто опуклою. Прикраса коника даху може бути найрізноманітнішим. Це і фігури, які є його продовженням, і флюгера, і ростри. Як правило, при цьому застосовується об'ємна різьба.
Фронтон будинку можна прикрасити різьбленим дерев'яним панно. Крім цього, панно може розташовуватися безпосередньо над вхідними дверима будинку, на воротах при в'їзді на ділянку, всередині будинку - як оригінальна деталь інтер'єру.
Виготовлення різьблених наличників на віконні та дверні прорізи - найбільш трудомістка і дорога операція. Проте будинок прикрашений різьбленими лиштвами виглядає набагато цікавіше. Забарвлення або надання колірного відтінку, що контрастують зі стінами будинку, виділять віконні та дверні прорізи так, що їх буде видно здалеку. Різьблення, що прикрашає лиштви одного кольору зі стінами, виглядає дуже добротно і оригінально.

|