
Для чого потрібна конопатка дерев'яного будинку? Рада будівельного експерта
Якщо Ви є щасливим володарем колод будинку, ви, можливо, чули про ущільнення, конопачении і герметизації будинку. Для чого все це потрібно? За порадою будівельного експерта конопатка, як правило, це закладення межбревних щілин і швів більше півтора-двох сантиметрів шириною. Менші зазори можна заповнити ущільнювальним шнуром і герметиком. Так що конопатка дерев'яного будинку, ущільнення та герметизація - це роботи з утеплення будинку і зменшенню витрат на обігрів в майбутньому.
Хоча візуально щілини можуть здатися не дуже великими, ви можете отримати 20-30% економії опалення після ущільнення. Конопатка є гнучким матеріалом, що дає колодах зрубу можливість розширюватися і стискатися при зміні температури і вологості повітря, з утворенням меншої кількості тріщин і щілин. Заповнення величезних щілин або тріщин тільки герметиком - ефекту не дасть. Навіть якщо будинок зібраний з вручну тесаних колод, ідеально прилеглих один до одного, застосування конопатки поліпшить теплові характеристики зрубу і дасть вашому дому можливість виглядати більш акуратним.
Матеріал для конопатки поставляється в різних стилях і кольорах. Від грубого сіро-коричневого джуту, до майже білої м'якої пеньки. Але про вибір кольору можна не турбуватися, так як зазвичай все законопаченние місця зовні покривають герметиком, а потім разом з колодами фарбують або тонують. Найголовніше, при будівництві дерев'яного будинку з бруса або оциліндрованного колоди - вибрати матеріал досить щільний і гнучкий, який реагуватиме на зовнішні зміни аналогічно дереву, а так же нормально, без розривів переносити рух колод. Це заощадить вам час на подальші виправлення неправильного конопачення.
Перед тим як конопатіть, оцініть розмір щілин і дір. Найбільші щілини спочатку забиваємо дерев'яними клинами або великої тріскою, потім щільно зашпаровуємо клоччям, і тільки після цього наносимо герметик. Менші щілини і шви заповнюємо ущільнювальним шнуром або забиваємо поліетиленовим джгутом енергофлекс. Матеріал повинен майже повністю заповнити всю щілину або тріщину, залишаючи 0,5-1 см глибини для більш щільного схоплювання герметика.
Коли всі проблемні місця законопачені, можна за допомогою будівельного пістолета заповнити їх герметиком для дерева, розгладжуючи по мірі висихання. А потім відшліфувати наждачкою врівень з поверхнею колод.

|