
Будівництво будинків з дерева набуває останнім часом все більшої популярності, і це далеко не випадково, так як дерево є екологічно чистим, естетичним матеріалом, що дозволяє створити всередині житла особливий мікроклімат. Однак цей матеріал має таку неприємну особливість, як всихання колод внаслідок випаровування вологи, що призводить до утворення різного роду щілин і тріщин.
Існує кілька способів боротьби з цим недоліком, однак найкращий результат можна отримати, використовуючи спеціальний еластичний герметик для дерев'яного будинку. Вибір герметика слід проводити дуже ретельно, так як застосування неякісного матеріалу може привести до збільшення щілин між колодами, підвищенню тепловтрат при обігріві житла і перекосу всієї будови. Також потрібно пам'ятати, що скапливающаяся в щілинах зрубу волога призводить до руйнування колод і створює оптимальне середовище для появи різного роду гнильних утворень і розвитку шкідливих мікроорганізмів.
Найчастіше для обробки будинку використовують герметики на силіконовій основі, проте це не зовсім правильно, тому що вони не завжди добре справляються з виниклими проблемами, і крім того, мають одним досить суттєвим недоліком - не дозволяють будинку "дихати", порушуючи тим самим особливий мікроклімат дерев'яного будови.
Тому для якісної герметизації дерев'яного житла найкраще вибирати спеціальні еластичні герметики на основі акрилової, що володіють цілим рядом корисних властивостей, таких, як:
Чудова теплоізоляція, завдяки чому істотно знижуються тепловтрати і витрати на обігрів житла;
Еластичність, що дозволяє матеріалами проникати в щілини різної конфігурації і чуйно реагувати на будь-які зміни в конструкції будови внаслідок всихання колод влітку і набухання взимку;
Збереження здатності будинку «дихати», не перешкоджаючи його природної вентиляції;
Підвищена адгезія до різного роду поверхням, завдяки чому волокна герметика набагато краще зчіплюються з деревиною і, при розширенні або стисненні матеріалу, не утворюються нові щілини і виключається можливість появи шкідливих мікроорганізмів і комах в товщі зрубу;
Тривалий термін служби, завдяки чому немає необхідності проводити регулярну герметизацію будови;
Простота і зручність нанесення. Еластичні герметики випускаються в спеціальній упаковці, яка дозволяє легко заповнити матеріалом щілини будь-якої конфігурації.
Екологічна безпека. Для створення герметиків використовується чистий латекс з акрилу на водній основі, що є абсолютно безпечним для навколишнього середовища.
Крім того, еластичні герметики відрізняються естетичністю і випускаються в широкій колірній гамі, що дозволяє створювати особливий, індивідуальний образ для кожного дерев'яного зрубу, а на відміну від утеплювачів, застосовуваних при конопатці будови, еластичні герметики НЕ розтаскуються птахами.
На сучасному будівельному ринку представлена безліч видів герметиків різних фірм - виробників, і, незважаючи на те, що всі вони володіють загальними вищепереліченими властивостями, у кожної марки є свої особливості.
Герметики Wepost Wood характеризуються стійкістю до температурних впливів, їх робочий діапазон становить від -60 ° С до + 80 ° С, але їх не слід наносити при похолоданні понад -10 ° С. При кімнатній температурі герметики цієї марки повністю тверднуть за 48 годин. Термін служби даних герметиків становить понад 10 років. Оброблювані поверхні повинні бути сухими, чистими і не покритими сторонніми речовинами, оскільки це може перешкоджати адгезії.
Герметики Perma-chink підрозділяються на матеріали для вузьких (до 2,5 см) і широких (від 2,5 до 15см) швів і відрізняються високим терміном експлуатації (порядку 25 - 30 років), перед їх застосуванням дерев'яні поверхні рекомендується піддати спеціальній обробці. Для даних герметиків також характерна висока пружність і еластичність.
Еластичний герметик Terma-chink наноситься при температурі від + 5 ° С до + 35 ° С і може бути нанесений на вологу (але не мокру) поверхню. Цей матеріал не призначений для використання в не вентильованих будовах при відносній вологості понад 90%. Герметик Terma-chink твердне в середньому за 48 годин, його діапазон робочих температур становить - 40 ° С до + 80 ° С, прогнозований термін експлуатації - 25 років. Випускається в декількох колірних варіантах.
Продукція марки Finwood win може наноситися при температурі від -17 до +35 ° С, однак ці герметики не бажане використовувати для приміщень, температура в яких буде підніматися вище 70 ° С. Поверхні, оброблювані даними герметиком, необхідно очищати від бруду і пилу. Не допускається нанесення цього герметика під час снігу і дощу.
Герметик «Атакамаст 117» наноситься на ретельно знежирені і очищені поверхні, як сухі, так і вологі, однак для отримання якісного результату неприпустимо наявність крапельної вологи. Крім того, його не рекомендується наносити при температурі від 0 ° С до + 5 ° С. Час повного тужавіння даного матеріалу складає 24 години. Герметики «Атакамаст 128» і «Атакамаст 136» мають практично такими ж характеристиками, однак вони більш еластичні, для порушення герметичності обробленого ними шва зазор між крайками повинен збільшитися в 6 і 9 разів відповідно.
Еластичні герметики марки Weatherall досить універсальні і довговічні, мають гарну теплоізоляцією, перед їх нанесенням бажана (а в деяких випадках і необхідна) спеціальна захисна просочення дерев'яних поверхонь. Продукція цієї фірми відрізняється високою міцністю і стійкістю до УФ-випромінювання, швидко висихає і забезпечує ефективну волого-і ветрозащиту.
Грамотно підібраний (з урахуванням особливостей конструкції та умов експлуатації) еластичний герметик для швів дерев'яного будинку є надійною гарантією тривалого терміну служби будови і відсутності тепловтрат.

|