Суббота, 05.07.2025, 05:42
Вы вошли как Гость | Группа "Гости" | RSS
 

Главная » 2014 » Октябрь » 25 » Історія використання конопатки рубаних стін
15:25
Історія використання конопатки рубаних стін


Конопатка - це ущільнення між колодами вінців і у врубках кутів зрубу клоччям, мохом, повстю, прядивом, джутом та іншими волокнистими матеріалами. 
На Русі завжди існували артілі конопатники, мистецтво яких передавалося з покоління в покоління. Якість роботи цих майстрів гідно можна було оцінити в зимовий період, коли хати починало інтенсивно продувати. Тому конопатники утворювали своєрідні товариства, які гарантували бездоганну якість своєї роботи «на довірі». 

Основні вимоги до проведення конопатки рубаних стін 

При конопатці рубаних стін волокна повинні виступати з обох сторін зрубу не менше, ніж на 5 см. Волокнисті матеріали розстилають волокнами поперек паза і забивають їх у щілини за допомогою спеціальних лопаточок, які також називаються конопатками. В ході ущільнення вінців допускається періодичне додавання волокна до повного заповнення швів між поверхнею верхнього і нижнього колоди. При укладанні волокнистого матеріалу потрібно пам'ятати, що конопатка може підняти висоту зрубу на цілих 15 см. У той же час через усушки деревини та непрофесійної конопатки зруб може всідатися на 3-5%. 
Виконують конопатку одночасно по всьому периметру зрубу з внутрішньої та зовнішньої сторони, починаючи з самого нижнього паза. Важливо виконувати конопатку саме одночасно по всьому зрубу, так як інакше конопатка однієї окремої стіни може привести до перекосу всього зрубу. 

Конопатка рубаних стін після закінчення будівництва 

На жаль, шар утеплювача, покладений в процесі зведення зрубу, ще не дає повної гарантії від продування. Крім того, в процесі експлуатації стіни звичайно дають усадку, в результаті чого з'являються щілини і знижуються теплоізоляційні характеристики утеплювача. Тому дерев'яні будинки конопатят також після закінчення будівництва і через 1-1,5 року. 

Види конопатки рубаних стін 

Розрізняють два види ущільнення й утеплення стін зрубу - «в набір» і «в розтяжку»: 

Конопатка «в набір» полягає в тому, що з волокнистого матеріалу створюють довгі пасма, згодом змотані в клубок, з якого набираються пасма для утеплення. Кількість які закладаються пасом залежить від ширини щілин. 
Конопатка «в розтяжку» виконується з окремих пасом, з яких після заповнення зазорів робиться валик, з силою що забивається в паз. 
До якості конопатки слід ставитися серйозно, тому що від цього залежать не лише теплові втрати, а й звукоізоляція стін; а найголовніше - це створення хорошого мікроклімату в будинку!




[02.06.2014]
Теплозвукоизоляционні плити Екотеплін (0)


Категория: Натуральне утеплення будинку | Просмотров: 762 | Добавил: FreeDOM | Теги: Історія використання конопатки руба | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Cвойства конопатки
Основные свойства конопатки являются:

     высокая натуральность
     высокая термостойкость
     высокая звукоизоляция
     Высокая тепловая инерция
     Хорошая паропроницаемость («дышащие»)
     Хорошая гибкость
     Стойкость к огоню и вредителям
     По своей сути герметичный
     Температурно устойчивая
TM "Konopatka"
0665627508

Календарь
«  Октябрь 2014  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Реклама
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0