
Ви вирішили будувати будинок? Однак не все так просто.
З чого ж слід починати?
Якщо у Вас немає земельної ділянки, то слід починати з його придбання. У цьому питанні криється безліч підводних каменів: наявність хорошого грунту, орієнтація ділянки по сторонах світла, відсутність затінюють факторів, наявність і якість під'їзних шляхів, близькість інженерних комунікацій та інших. Тому слід розглянути безліч наявних пропозицій, вибрати найбільш походящей, працюючи за принципом оптимального співвідношення ціни і якості.
У разі, якщо Ви вже володієте земельною ділянкою, слід почати з вибору типу будинку. Його вибір значною мірою визначається розміром, конфігурацією і характером земельної ділянки.
У процесі проектування виходять, насамперед, з розміру сім'ї, способу її життя і характеру захоплень кожного його члена. Дуже важливо також при складанні проекту враховувати можливі перспективи розвитку сім'ї протягом тривалого часу. Абсолютно недостатньо, наприклад, заглянути на 3-5 років вперед. Такий короткочасний прогноз може призвести до того, що через 10 років у будинку виявляться зайві невикористовувані приміщення або, навпаки, - їх буде не вистачати.
Це особливо істотно при будівництві дерев'яного будинку, термін служби якого становить не менше 35-50 років, Тому при виборі типу будинку повинні братися до уваги такі чинники:
Розмір сім'ї та ймовірність її зміни з роками;
Можливості використання всіх приміщень за основним призначенням залежно від мінливих обставин;
Можливості реконструкції будинку;
Загальний термін експлуатації житла.
Продумане розташування будинку і правильний вибір висоти його фундаменту з урахуванням рельєфу ділянки, істотно зменшують обсяг земляних робіт, в тому числі пов'язаних з обривом котловану під будівлю і засипанням. Висота фундаменту по відношенню до поверхні землі повинна бути такою, щоб не торкнутися що ростуть на ділянці дерева. Найкраще сусідство зі будівництво переносять листяні дерева. Хвойні дерева бажано розташовувати з північної сторони: там вони і взимку захистять будівлю від вітру.
Дворові будівлі слід розміщувати так, щоб за рахунок відповідного взаиморасположения будівель і посадок дерев захистити будинок від холодного вітру і видимості з боку сусідів.

|