Понедельник, 07.07.2025, 05:47
Вы вошли как Гость | Группа "Гости" | RSS
 

Главная » 2014 » Октябрь » 26 » Конопатка зрубу
17:50
Конопатка зрубу

Найбільш ефективним способом забезпечення тепла в зрубі, є його конопатка. Цей спосіб утеплення відмінно застосуємо для дерев'яних зрубів будинків і бань. 
Його ефективність підтверджена століттями використання. 

Технологія конопатки - процес утеплення будови методом прокладки утеплювального матеріалу в швах і кутах стін. Застосовується в основному для дерев'яних і збірних будинків. Для утеплення застосовують межвенцовие утеплювачі, які є прокладним матеріалом утеплювача. Даними утеплювачами заповнюють щілини і отвори в стінах дерев'яних будівель. Від якості конопатки залежить багато в чому залежить теплоізоляція будови і терморегуляція всередині його. 

Навіщо це потрібно? Відповідь проста, в будинках з колоди, при будівництві, досить часто залишаються щілини і зазори між колодами. Особливо при будівництві зрубів, і цього практично неможливо уникнути. 
Через ці отворів в будинок, в холодну пору року, проникає холодне повітря. Щоб не допустити цього і використовують утеплювальні матеріали, якими методом конопатки заповнюють зазори в стінах. 

конопатка зрубу 

Відомо, що дерево, матеріал схильний до всихання, якщо воно не проходить спеціальної обробки. В зрубах можуть застосовувати як оброблену деревину, так і необроблену. У кожному разі, як перша, так і друга буде осідати, внаслідок чого будуть утворюватися щілини і зазори. 

В таких випадках утеплювач не дозволить в холодну пору року допустити витік теплого повітря і запобіжить утворенню інею на колодах, що може спричинити за собою зайву вогкість повітря і порчу деревини. 

Виконується конопатка два рази. Найперший раз, як тільки конструкція буде зведена. Другий раз через півтора-два роки, коли будинок повністю осяде. Фахівці рекомендують робити конопатку з обох сторін, так як це допоможе забезпечити більш якісне утеплення будинку. 

Варто також врахувати, що конопатка зрубу збільшує загальну висоту будівлі приблизно на 5-7 сантиметрів. Найкраще її проводити до початку внутрішніх оздоблювальних робіт, а не після. 
Матеріали для утеплення зрубу 

Сьогодні можна знайти велику різноманітність матеріалів утеплювачів для зрубу, які призначені для утеплення методом конопатки. Але варто виділити кілька основних, найбільш популярних, дешевих і перевірених часом. Це лляне клоччя, вовняний повсть і червоний будівельний мох. 

Червоний будівельний мох для конопатки 

Ці утеплювачі найбільш доступні за ціною і прості по застосуванню. Особливо якщо Ви плануєте проводити конопатку зрубу своїми руками. 

Безумовно, традиційні матеріали мають свої незаперечні переваги, але технології розвиваються, і сьогодні на ринку будівельних матеріалів широко представлені стрічкові утеплювачі використовувані для конопатки. 

Виробляються такі утеплювачі на основі льону і джуту. Основна їх перевага - відсутність необхідності конопатки стін зрубу з двох сторін, що значно скорочує час роботи. 
Найбільш популярним матеріалом є джутовий утеплювач. 

Джутовий утеплювач для конопатки 

Потрапляє він в Росію з Китаю, Індії, та Казахстану Джут ставитися до роду липових і має унікальні теплоізоляційні властивості. За міцністю не поступається пеньку. 
Джут має хороші прядильні властивості і низьку гігроскопічність. Тобто при дуже високій вологості повітря, він має вологість не більше 20% і на дотик залишається цілком сухим. 

Варто згадати і такий матеріал як льноватін. 
Вироблятися він з відходів лляного виробництва. Роблять його у вигляді стрічки, що дуже зручно, оскільки утеплювач можна відразу укладати в зруб. Матеріал досить популярний у нас в країні і активно використовується. 
Структура льноватина більш пружна і жорстка, ніж у джуту за рахунок використання коротких волокон льону. 

Матеріал для конопатки - льноватін 

Отримують подібне сировину з лляної фракції, яка йде в ткацьку промисловість, а то, що використовується в льноватином, є відходами виробництва. 
Це робить льноватін дешевим і доступним матеріалом. 

Який би матеріал для утеплення будинку Ви не вибрали, варто пам'ятати одне, конопатка зрубу дуже важливий момент при будівництві, так як це забезпечує додаткову теплоізоляцію будинку, лазні або будь-якого іншого будівлі з дерев'яних колод, будь воно з НЕ оциліндрованих дерев'яних стовбурів або з обробленої деревини . 

Вибір матеріалу відповідальна і важлива справа, підходите до нього з розумом і враховуйте всі нюанси проведення конопатки.




[20.02.2013]
Конопатка зрубу, дерев'яного будинку, оциліндрованої колоди. (0)


Категория: Натуральне утеплення будинку | Просмотров: 835 | Добавил: FreeDOM | Теги: Конопатка зрубу | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Cвойства конопатки
Основные свойства конопатки являются:

     высокая натуральность
     высокая термостойкость
     высокая звукоизоляция
     Высокая тепловая инерция
     Хорошая паропроницаемость («дышащие»)
     Хорошая гибкость
     Стойкость к огоню и вредителям
     По своей сути герметичный
     Температурно устойчивая
TM "Konopatka"
0665627508

Календарь
«  Октябрь 2014  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Реклама
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0