Нагель деревяний.

Цвяхи. У більшості людей така назва викличе однозначний образ металевого цвяха з капелюшком, молотка і стіни, в яку цей цвях не може забити "найближчий родич". І тільки тоді, коли Ви зтикаєтеся з будівництвом дерев'яних будинків з профільованого або оциліндрованого брусу, Ви дізнаєтеся, що цвяхи бувають і дерев'яні (також називаються шкантами, штифтами). Страх, що дерев'яний будинок розвалиться, присутній в кожного необізнаного замовника. А ось інформований будівельник-замовник точно знає, що, саме дерев'яний будинок є найбезпечнішим у відношенні землетрусів, зрушення грунтів, струшування землі при проїзді поруч великовантажної техніки, при просіданіях грунту і тріщинах у фундаментах. Саме в таких умовах ми і рекомендуємо будувати дерев'яні будинки з бруса. Таких умов експлуатації вони не бояться. Не тріскається штукатурка, не лопаються плити перекриття, не облітає плитка зі стін від вібрації проїзджаючих поруч поїздів. Конструкція будинку з бруса витримує всі ці випробування, але при цьому - не розвалюється! Допомагає і забезпечує незмінність форм конструкції саме нагель - дерев'яний цвях. Він пронизує кілька брусов одночасно і не дозволяє їм проводити горизонтальні зсуви.

Нагель заклинило та вінці зрубу провисли на них. Фото
Дерев'яний Нагель (шкант, штифт) компенсує навантаження працюють на вигин і зсув. Особливо це актуально для сирого бруса, який більшою мірою підданий деформаціям. Кількість нагелів використовуваних на кожен метр довжини бруса залежить від конструкції стін і для кожного проекту - відрізняється. Нагеля не дають вінця сповзти або крутитися навколо своєї осі. А скріплюючи кілька вінців наскрізь (2-4 шт) вони надійно фіксують вертикальне стан стін. На багатьох інтернет ресурсах ви знайдете інформацію, що Нагеля бувають металеві і дерев'яні. Металеві нагеля виготовляються з шматків арматури. Товщина їх менше ніж у дерев'яних. Деякі компанії в якості нагелів використовують цвяхи гігантських розмірів (200 мм). Однак наш досвід роботи вказує що таке кріплення вінців між собою допустимо тільки при товщинах бруса 10 см. При товщині бруса більше зазначеної застосування цвяхів - безглуздо! Візьмемо на себе сміливість навіть стверджувати, що металевий нагель тільки завдає шкоди конструкції і може використовуватися тільки у випадках, коли дерев'яний нагель немає можливості застосувати (прив'язка першого вінця до бетонного фундаменту)!
Монтаж нагеля.

Дерев'яні нагелі виготовляють з твердих порід деревини (дуб, береза тощо), діаметр нагелів підбирається за розміром під отвір, який свердлиться в брусі при укладанні вінців. Форма і розмір дерев'яного цвяха мають забезпечувати щільне входження (вбивання в отвір) на всю довжину нагеля крізь кілька вінців одночасно. Чим довший нагель - тим краще, але тим і складніше його буде забити. У зв'язку з застосуванням на нашому підприємстві верстатів з ЧПУ отвори під нагель виготовляються заздалегідь, щоб позбавити наших замовників від додаткових робіт на будмайданчику. Ми віддаємо перевагу дубовим Нагелям. Монтаж дерев'яних нагелів йде, як ми згадували вище, в заздалегідь просвердлені отвори. Виготовлення отворів на верстаті з ЧПУ забезпечує їх розташування строго на осі бруса і строго перпендикулярно. Це створює додаткову перевагу нашим комплектам деталей для самостійного складання будинку. Вологість нагеля повинна бути менше ніж бруса або принаймні він повинен всихати менше ніж вінець із бруса. При цьому досягається щільне зчеплення нагеля з брусом. Якщо брус занадто сильно усохне, то він може "зависнути" на нагелі і не просісти при осіданні будинку.
А чому на початку статті ми обережно поставилися до використання металевих нагелів? Залізо, володіючи більшою теплоємністю служить всередині бруса джерелом утворення конденсату, іржі, і як наслідок - послаблюється шар заліза, утворюється крихкий шар метлліческой іржі, яка не дозволяє міцно триматися Нагель за стінки бруса.
Ось такі ці нагеля - дерев'яні цвяхи!

|