Також можна використовувати пензель або валик, допускається нанесення за допомогою невеликого шпателя, методом розпилення або занурення.
Налийте олію на поверхню. Рівномірно розподіліть олію на ній. Шар олії має бути значним. Олії треба стільки, щоб вона залишалася на поверхні, а не всотувалася одразу. Залишіть олію на поверхні на 5-20 хвилин (залежно від типу олії та породи деревини), щоб вона всмокталася. Після цього видаліть усі залишки олії чистою, сухою, добре всмоктуючою тканиною або добре всмоктуючим папером. Протріть або відполіруйте поверхню. Якщо не видалити з поверхні усі залишки олії, можуть з’явитися блискучі смуги, що зіпсує бажаний вигляд поверхні – з рівномірним шовковим блиском. Покриття висихає впродовж 6-24 годин або більше – у залежності від типу олії.
При нанесенні методом занурення дерев’яний елемент слід повністю занурити в олію, через 10-60 секунд витягнути його й дозволити олії стекти. Через 5-20 хвилин видалити залишки олії та відполірувати поверхню.
Деревина є добре захищеною тоді, коли вона більше не всмоктує олії.
Задля забезпечення якісного захисту та кращої стійкості деревини після першого нанесення процедуру рекомендується повторити через 24 години. При роботі зі шпаристими поверхнями, притаманними м’яким породам деревини, рекомендується наносити декілька шарів олії з інтервалом у 24 години.
Перед нанесенням кожного наступного шару поверхню слід відшліфувати губкою Scotch-bride або абразивною тканиною, після чого акуратно видалити з поверхні пил.
Тампони з тканини, папір та інший інструмент одразу після використання очистіть водою з милом, бензином, вайт-спіритом або нітророзчинником.