
Як стикуються колоди?
Стандартна довжина колоди складає 6 метрів, тому "колодязь" з колод такого розміру виходить приблизно 5,5 х 5,5 по осях. Якщо розмір стін більше ніж довжина колоди, то стиковка колод проводиться в місці перерубов. Тобто в місці, де стіна стикується з перпендикулярної стіною. У такому випадку стику колоди не видно. Якщо перпендикулярних стін не передбачається, то на місці стику робиться переруб, в який ховаються стики колод. Якщо переруб неприпустимий, то стики колод будуть видні і робляться вони у шаховому порядку, що б закріпити колоди між собою. При самостійному плануванні будинку врахуйте цей фактор. На зображенні видно, що стик фасадних колод здійснений в місці перетину зі стіною, що ділить будинок навпіл.
Чому тріскається колоду, як цього уникнути?
Будь-яке живе дерево має у своїй структурі вологу. Після обробки дерева деревина починає висихати. Вихід вологи походить від серцевини колоди, і найбільша частина вологи іде по шляху найменшого опору. Місця найбільш наближені до серцевини відчувають при цьому колосальне навантаження, в результаті чого відбувається розрив деревини у вигляді тріщин, через які надалі випаровуються залишки вологи. Щоб знизити ймовірність появи тріщин на "лицьовій" частини колоди робиться деформаційний пропив, який визначає основний напрямок для виведення вологи. При цьому колоду все одно тріскається, але основна тріщина припадає якраз всередині деформаційного паза і не помітна на видимій частині колоди. На зображенні видно, що тріщина утворилася від центру в деформаційний паз.
Як захистити деревину?
Будь-який виріб з дерева під впливом навколишнього середовища може бути піддано різним видозмінам, в результаті яких воно може постраждати. Щоб зберегти всі необхідні якості деревини на довгі роки, необхідно провести обробку вироби захисними складами. Існує достатня кількість різних засобів від різних виробників призначених спеціально для захисту деревини від вологи, сонця, вогню, грибка, жуків і т.п. Якщо Ви хочете отримати якісний результат, поставтеся уважно до підбору засобів по захисту деревини і не економте на цьому, інакше згодом Ви можете втратити набагато більше.
Оциліндрована колода або брус?
Що таке брус? Фактично це серцевина дерева, отже, більш пухкий і менш міцний матеріал у порівнянні з колодою. Вартість бруса, як і іншого чорнового пиломатеріалу нижче. Але якщо взяти вартість кінцевого будови, то брус виходить дорожче за рахунок того, що його необхідно додатково обробляти, наприклад, прострогать, що відразу різко збільшує його вартість або оббити вагонкою, а це додаткові матеріали і додаткова робота.
Чому синіє колоду?
Дерево, як живий організм, з часом втрачає свої фізичні якості під впливом часу та зовнішніх впливають чинниках - вологості повітря, опадів, перепадів температур та ін. Грибки цвілі, синяви та гнилі літають по повітрю у вигляді мікроскопічних спор. При попаданні на сиру поверхню деревини вони проростають найтоншими нитками (по науці - міцелій). Ідеальні умови для появи і розповсюдження грибків - температура + 20 ° С і відносна вологість повітря вище 95%.

|