Воскресенье, 06.07.2025, 07:47
Вы вошли как Гость | Группа "Гости" | RSS
 

Главная » 2014 » Декабрь » 18 » Утеплення будинків
16:23
Утеплення будинків


Не секрет, що заміські будинки і котеджі, основним матеріалом при будівництві яких виступає деревина, протягом усього часу перебувають у русі. Відбувається це під дією зрушення фундаменту, зміни показників навколишнього температури і вологості і деяких інших факторів.

Всі ці моменти рано чи пізно призводять до того, що шви між вінцями стають ширше. Крім того, не рідко в самих колодах або ж брусі утворюються тріщини, які часом бувають досить глибокі і істотні по ширині. Думаю, що не варто пояснювати, що ці негативні моменти призводять до втрати будовою тепла. Традиційно для виправлення подібних дефектів використовується конопатка , суть якої полягає в набиванні між вінцями льону, джуту або ж прядив'яної клоччя.

Треба сказати, що метод конопатки досить складний процес і виконати його якісно не маючи досвіду є практично неможливим. Більш того, не знаючи технології конопатки можна навіть зашкодити. Навіть якщо довірити цю роботу професіоналам знають свою справу, то необхідно розуміти, що вартість подібних послуг дуже солідна. До того ж не можна забувати, що конопатити зруб необхідно як мінімум два рази і це є обов'язковою умовою.

Однак сьогодні мова піде про більш сучасної технології утеплення межвенцових швів і тріщин при якій використовуються абсолютно нові матеріали - герметики. Граматика для утеплення межвенцових швів, спеціально розроблялися для цих цілей. Тому вони володіють відмінним зчепленням з деревиною, мають необхідну паропроникність, однак при цьому бездоганно протистоять дії підвищеної вологості, а так само дії негативних і, навпаки, високих температур. Межвенцовие герметики не втрачають своїх унікальних властивостей на протязі довгих років.

Про переваги використання міжвінцевих герметиків можна довго говорити і сперечатися. Багато будівельників і власники заміської нерухомості виступають за їх використання, деякі більш консервативні. Однак у продовженні цієї статті розглянемо технологію нанесення міжвінцевого герметика. А про переваги і недоліки даного методу можна прочитати в статтях блогу написаних раніше .

Технологія герметизації швів і тріщин за допомогою шовних герметиків.

Роботи з герметизації зовнішніх швів зрубу необхідно проводити після усадки будови, т.е не раніше ніж через рік, а то й півтора. Що стосується герметизації внутрішніх швів, то її можна робити, якщо будинок опалювався не менше року. Приступаючи до герметизації швів зрубу необхідно подбати про попередню підготовку поверхні. Робоча область повинна бути якісно очищена від бруду і пилу.

Як підручних матеріалів для цього можна використовувати щітку, а так само вологу губку або ганчірку. Щоб поліпшити адгезію - зчеплення герметика з поверхнею зрубу, рекомендується використовувати спеціальні грунти - праймери. Після нанесення на поверхню праймера необхідно почекати час для повного його висихання і тільки після цього приступати до наступного етапу.

Якщо роботи з утеплення межвенцових швів герметиком виробляються в зимовий час, то необхідно так само переконатися у відсутності на поверхні зрубу інею або криги і при необхідності очистити від них поверхню. Наявність на стінах зрубу вологи у вигляді крапель категорично неприпустимо. Якщо йдеться про нанесення матеріалу вручну, то залежно від розміру шва необхідно підібрати герметизирующий шнур необхідного для даного випадку діаметру. Такий шнур з обох його сторін захищається спеціальним антіадгезіонним покриттям, т.е плівкою.

Необхідно зняти один шар плівки і укласти герметизирующий шнур всередину шва. Для того щоб шнур максимально щільно заповнив шов, не знімаючи з його зовнішнього боку антиадгезійне покриття, необхідно прокатати його роликом. Після цього плівка з зовні частини шнура знімається. Нанесення герметизуючого матеріалу можливо так само і за допомогою спеціального інструменту. При цьому використовується брикет, що дозволяє виконувати дану роботу більш швидко і технологічно. Коли необхідно обробити і загерметизувати тріщину в колоді або брусі, раціональніше використовувати герметизирующий матеріал у вигляді брикету.

Підготовка оброблюваної поверхні і укладання брикетів виконується за аналогією з ущільненням міжвінцевих швів. Після того як всі межвенцовие шви і тріщини будуть заповнені герметизирующими складами, буде потрібно обробити їх лакофарбовими матеріалами на алкидной або алкідно-уретанових основі. Якщо мова йде про фасадних роботах, то грамотніше використовувати лакофарбові матеріали мають високу стійкість до УФ випромінювання. Після того як лакофарбові матеріали будуть нанесені, догляд за стінами житла стає простим і легким.

 




[14.02.2017][Деревянные дома]
Деревянные дома Финляндии (0)


Категория: Натуральне утеплення будинку | Просмотров: 762 | Добавил: FreeDOM | Теги: Утеплення будинків | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Cвойства конопатки
Основные свойства конопатки являются:

     высокая натуральность
     высокая термостойкость
     высокая звукоизоляция
     Высокая тепловая инерция
     Хорошая паропроницаемость («дышащие»)
     Хорошая гибкость
     Стойкость к огоню и вредителям
     По своей сути герметичный
     Температурно устойчивая
TM "Konopatka"
0665627508

Календарь
«  Декабрь 2014  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Реклама
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0