
Міжвінцевий утеплювач - мох, пакля, повсть, лляна стрічка, покладений при зборі зрубу, ще не гарантує, що будинок буде теплим і захищений від продува, тому колод зруби конопатят вже після усадки зрубу. Особливість рублених зрубів така, що стіни дають усадку - стають нижче в слідстві деформації колод під власною вагою і в слідстві усушки деревини, що призводить до появи зазорів між колодами, і як до продуваємості стін. В цьому немає нічого страшного - усадка стін і усушка деревини - це природний процес. Процес повної усадки зазвичай проходить до 1-1,5 років. Для усунення слідства усадки зрубів проводиться конопатка стін, т. Е. Їх утеплення. Добре отконопаченние зруби довгий час зберігають тепло в будинку.
Конопатка - ущільнення зазорів між колодами утеплювачем щілинних. Як утеплювач можуть виступати - пакля, льон, джутова стрічка і пр. Результатом конопатки є акуратний шов - полуканатік.
При конопатці утеплювач розкладають в пазах колод і з сильно забивають між колодами конопаткою - невеликий широкої (4-6 см) стамескою, в наш час конопатку виконують сучасними залізними конопатками - вони довше служать і дозволяють сильніше забити утеплювач між колодами стін дерев'яного будинку, а значить і краще утеплити зруб. У старі часи на Русі конопатку проводили тільки дерев'яними березовими лопатками.
Утеплювач у міру забивання між колодами додають додатково до запланованого. При ретельній конопатці стіни зрубу можуть піднятися до 10 см, внаслідок забивання утеплювача між колодами і піднесений колод.
Конопатка стін зрубу виконується вкруговую починаючи з закладного вінця. Пріконопатке ні в якому разі не можна залишати неотконопаченние кути, особливо при "рубці в лапу" залишаючи їх "на потім", так як це може привести до вигинання стін півколом, через що можлива повна перебирання зрубу заново, також не можна конопатіть спочатку одну стінку зрубу, потім іншу - це також веде до перекосу стін.
Конопатка стін зрубу трудомістка і вимагає терпіння при виконанні робіт. Ціна на роботу по конопатці зрубів становить приблизно 55-65 рублів за 1 метр шва. Також ви можете дізнатися ціни на зруби на нашому сайті по будівництву.

|