
Дерев'яний будинок цілком заслуговує почесного звання ідеального житлового об'єкта. Адже саме деревину називають найкращим природним будівельним матеріалом, який здатний створити оптимальний мікроклімат в приміщенні, а також забезпечити комфортні значення температури і вологості. І на сьогоднішній день переважна більшість наших співвітчизників, які планують обзавестися заміським житлом, віддають свою перевагу саме дерев'яним спорудам.
Володіючи гідними функціональними характеристиками, деревина, тим не менш, схильна до деформації, що може негативно вплинути на герметичність міжвінцевого простору. Як результат - житлове приміщення справно продувається всіма вітрами, а його господарі намагаються знайти ефективний спосіб для герметизації горезвісних міжвінцових швів і утеплення житла.
ТРАДИЦІЙНИЙ СПОСІБ УТЕПЛЕННЯ: ПЛЮСИ І МІНУСИ
Протягом довгого часу оптимальним варіантом утеплення вважалася так звана «конопатка». Даний спосіб має на увазі ущільнення щілин і зазорів між колодами за допомогою теплоізоляційних матеріалів - повсті, клоччя, пеньки, льноджутовая волокна або навіть моху. Процес цей вважається досить трудомістким і виконується в кілька етапів. Матеріали, використовувані для конопатки, відрізняються високою стійкістю до коливань вологості і температури повітря, ефективно поглинають надлишки вологи, а також є стійкими до процесів гниття. Приміром, мох характеризується відмінними антимікробними властивостями і високою екологічністю.
Крім того, герметизація дерев'яного будинку цим традиційним способом у більшості випадків забезпечує гідний естетичний результат. Рублені стіни з льноджутовая «прошарками» виглядають цілком органічно, створюючи загальний гармонійний образ дерев'яної споруди в російській дусі. Однак всі позитивні характеристики конопатки проявляються тільки за умови кваліфікованого підходу до вирішення утеплювальних задач. Тобто, без послуг професіоналів не обійтися.
«ТЕПЛИЙ ШОВ» - ГЕРМЕТИЗАЦІЯ БЕЗ НЕДОЛІКІВ
Наскільки б сильним не було прагнення нинішніх людей до автентичності, ефективність сучасних технологій змушує звернути на себе пильну увагу. Так, на зміну традиційній конопатці прийшов більш результативний спосіб утеплення дерев'яних будинків - герметизація за методом «Теплий шов». Все більша кількість власників заміських будинків роблять вибір на користь цієї технології, гідно оцінюючи його позитивні властивості. Щоб не бути голослівними, спробуємо порівняти функціональні можливості традиційної конопатки і прогресивної герметизації по ряду найбільш важливих моментів.
Скільки коштує?
Багато новоспечені власники заміських будинків з дерева в першу чергу стурбовані матеріальною стороною питання: і так адже довелося чимало витратитися, а тут ще про утеплення думати треба! За цим пунктом, на перший погляд, перевагу має конопатка. Але це є не більш ніж оманою: одноразове нанесення герметика (одного разу цілком достатньо) обходиться як мінімум в два рази дешевше поетапного утеплення льноджутовая волокном. Крім того, відповідальність і трудомісткість процесу конопатки передбачає більш високу вартість виконання даної послуги майстрами.
Як довго прослужить?
Матеріальна вигода від використання герметизуючого складу також обумовлена його довговічністю. Шов, нанесений лише з одного боку утеплюваної стіни, здатний прослужити кілька десятків років без найменшої втрати своїх функціональних властивостей. Що стосується експлуатаційного ресурсу конопатки, то такою є куди більш скромним - близько 5 років. Щоб уникнути часткової втрати герметизирующих властивостей такого утеплювача, необхідно його регулярне оновлення.
Наскільки безпечний?
Наступний аспект порівняння - безпека для людського здоров'я. Безумовно, природні матеріали спочатку здаються більш вдалим вибором. Але якщо натуральний утеплювач буде піддаватися регулярному впливу зовнішніх факторів - вологи і температурних коливань (що при нашому кліматі є аксіомою), то він швидко перетвориться на родючий грунт для розмноження шкідливих мікроорганізмів. Серед усіх природних матеріалів, мабуть, тільки мох не схильний подібної долі.
Крім того, натуральний утеплювач представляє чималий інтерес в очах птахів, облаштовують свої гнізда. І якщо пернатих у вашому регіоні багато, то мох з пеньком - явно провальний вибір. Шов полімерного герметика, в свою чергу, не промерзає, не намокає, чи не перетворюється з часом в колонії цвілі і при цьому не містить шкідливих для здоров'я частинок.
А як щодо функціональності?
Одним з неприємних нюансів, з якими може зіткнутися власник дерев'яного будинку, є часткова деформація колод. Результатом подібної нестабільності деревини є зміна розмірів міжвінцових щілин, що призводить до горезвісних протягам і іншим неприємних наслідків.
Конопатка, використовувана як утеплювач, не схильна деформації і, відповідно, не здатна заповнювати весь простір зазору при його збільшенні. Герметизація за технологією «Теплий шов» не має подібного недоліку. Герметик рівномірно заповнює межвенцовие щілини, утворюючи при цьому еластичну і міцну плівку, яка не втрачає своїх якісних характеристик будь-яких умов.
Відповідь очевидна?
Отже, порівняння основних способів утеплення дерев'яного будинку підійшло до кінця. Результати говорять самі за себе: на кожному з проміжних етапів перемога, нехай і не завжди беззастережна, залишалася за герметизацією. Віддавши свою перевагу даному варіанту, можна ні секунди не сумніватися в тому, що вашому житлу не будуть страшні ніякі кліматичні сюрпризи!

|