
У будівництві дерев'яних будинків і бань льноволокно як правило використовується для виробництва голкопробивних матеріалів для міжвінцових утеплений бруса і колод. Самостійно льноволокно часто ісмользуется для конопатних робіт як стрічкової або тюків будівельної клоччя.
На відміну від інших природних матеріалів, льоноволокно володіє гігроскопічними і бактерицидними особливостями, що значно позначається в процесі зміни вологості. Крім капітального будівництва, льоноволокно і його вироби, широко використовуються в сантехнічних цілях, для ущільнення різьбових з'єднань.
Льноватин - це екологічно чистий матеріал, який виробляється з льоноволокна - з більш коротких очищених, лляних волокон.
Льноватин особливо використовується в будівництві дерев'яних будинків для міжвінцових ущільнень і теплоізоляції. Застосування льноватина дуже зручно в роботі. Як правило він виробляється в рулонах по 20 метрів, шириною 15 см, 20см, 80см і 160см.
Волокнисті матеріали, наприклад такі як льноволокно - безпосередньо використовуються при конопатці, рівним шаром покривають шов колод уздовж паза. Самі волокна льоноволокна повинні виступати з пазів на обидві сторони не менше ніж на 50 мм. Різновид конопатки льоноволокном - конопатка «врастяжку», яка застосовується в пазах і щілинах.
Процес роботи простий: для початку необхідно зробити з льоноволокна пасмо, яку приставляють до щілини і ретельно вдавлюють її руками або конопаткою. Ці дії треба повторювати доти, поки не заповниться весь паз. Вкладене льноволокно ретельно ущільнюють складальної конопаткою. Потім з льоноволокна роблять валик, вставляють його в паз, захоплюють виступаючими з паза волокнами і з силою забивають.
В ході ущільнення вінців допускається періодичне додавання льоноволокна до повного заповнення швів між поверхнею верхнього і нижнього колоди. При укладанні волокнистого матеріалу потрібно пам'ятати, що конопатка може підняти висоту зрубу на цілих 15 см. У той же час через усушки деревини та непрофесійної конопатки зруб може всідатися на 3-5%.
Виконують конопатку одночасно по всьому периметру зрубу з внутрішньої та зовнішньої сторони, починаючи з самого нижнього паза. Важливо виконувати конопатку саме одночасно по всьому зрубу, так як інакше конопатка однієї окремої стіни може привести до перекосу всього зрубу.

|