Четверг, 02.05.2024, 12:02
Вы вошли как Гость | Группа "Гости" | RSS
 

Конопатка деревянного дома паклей под отделку

Конопатка деревянного дома паклей под отделку

Конопатка і утеплення дерев'яного будинку - як конопатити зруб

Навіть якщо при збірці будинку між вінцями закладається межвенцовий ущільнювач, будівельний матеріал (брус або колода) дає нерівномірну усадку, в процесі виведення вологи. Що призводить до появи зазорів і тріщин, які пропускають вологу і холодне повітря. Щоб дерево не гнило, а будинок зберігав тепло необхідно провести конопатку. TM "KONOPATKA" Конопатка - це ущільнення зазорів і тріщин, що утворилися між брусом або колодами. Виконується вручну і повинна проводитися в три етапи.
 


Утеплювач для дерев'яного будинку Перший етап здійснюється під час будівлі. Конопаточний матеріал рівномірно укладається між колодами рівним шаром, так що б волокно було поперек пазів зрубу, з двох сторін необхідно залишити випуски по 5 см.

Після остаточного зведення зрубу, необхідно вбити в межвенцовие шви утеплювач. І тоді через рік-півтора, після остаточної усадки будинку, можна проводити другий етап конопатки. Третій етап проводиться ще через 5 - 7 років після остаточної усадки будинку.

Як утеплювач використовують такі матеріали як: льон, джут, шерсть, а також червоний болотяний мох. З льону і джуту роблять межвенцовий утеплювач, льноватин, клоччя (рулонну і тюків). Джут добре віддає вологу і не схильний до гниття, ущільнюється рівномірно, навіть в процесі усадки зрубу. Льон - довговічний, еластичний і відмінно тримає тепло, але матеріал схильний до гниття, приваблює птахів і уражається насекомимі.Как конопатити зруб дерев'яного будинку

Шерсть - цей межвенцовий матеріал виготовлений з овечої вовни. За теплоізоляції перевершує дерево, а так само чудово стискається, що дає позитивний ефект в процесі усадки. Ущільнювач товщиною 18 мм може стиснутися до 4 мм, і при усадці шерсть розтискається і заповнює щілини і зазори.

Червоний мох - використовувався ще в старовину, він перевірений століттями. TM "KONOPATKA" Мох є «дихаючим», природним, екологічно чистим матеріалом. Перешкоджає утворенню цвілі, добре поглинає вологу і витримує великі перепади температур і висихання. Іноді використовують лісовий мох.

Пакля - утеплювальний природний матеріал, не уражається молю і не кришиться, гарні ізоляційні властивості стримують гниття.

Льноватин - нетканий матеріал, частіше сього використовують для фінішної та декоративної конопатки.

Технологія конопатки колоди повинна неухильно дотримуватися. Конопатку стін необхідно проводити з нижнього вінця одночасно по всьому периметру, піднімаючись на наступне колода, тільки коли «кільце замкнуто». Інакше в процесі конопачіванія колоди піднімаються і одна стіна відразу ж, на кілька сантиметрів, стає вище іншої. Не можна застосовувати занадто великі зусилля при вбивання матеріалу, є ризик відірвати колоди один від одного і підняти будинок. Якщо з одного боку будинку занадто маленький зазор і утеплювач в нього не поміщається, слід перевірити стіну з іншого боку, швидше за все там виявиться широку щель.Декор конопатки зрубу Пеньковий або СИЗАЛЕВІ мотузкою

З брусом також чимало проблем. Справа в тому, що брус іноді перекручується, внаслідок чого конопатка вимагає граничної уважності. Після проведення вторинного конопатки рекомендується місця стиків закрити рейками, а кути зрубу обернути утеплювачем і закрити облицювальними дошками. Тільки після закінчення зовнішніх робіт можна перейти до внутрішніх.

Існує два способи проведення конопатки «в зазор» і «в розтяжку». TM "KONOPATKA" Для першого способу необхідно з матеріалу звити пасма, товщиною приблизно з вказівний палець, після чого згорнути їх у клубок. Петлями клубка необхідно забити зазор між колодами, далі паз вирівнюється і ущільнюється. Для того щоб зробити конопатку «в розтяжку» необхідно щілину повністю наповнити утеплювачем за допомогою спеціальної лопатки, а потім валиком з утеплювача забити сам паз.

Провести декор зрубу можна за допомогою лляної мотузки, джутового або сизалевого каната, що не тільки прикрасить будинок, але і додатково утеплить його.



[22.11.2014][Натуральне утеплення будинку]
Конопатка сруба (0)


Cвойства конопатки
Основные свойства конопатки являются:

     высокая натуральность
     высокая термостойкость
     высокая звукоизоляция
     Высокая тепловая инерция
     Хорошая паропроницаемость («дышащие»)
     Хорошая гибкость
     Стойкость к огоню и вредителям
     По своей сути герметичный
     Температурно устойчивая
TM "Konopatka"
0665627508

Календарь
«  Май 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Реклама
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0